![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15243117
*
nr 1524 3117
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:53:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 15:57:40
1
800 kr
22/2 12:39:24
2
300 kr
22/2 12:39:24
1
350 kr (Budbetjänt)
22/2 12:39:34
2
500 kr
22/2 12:39:34
1
600 kr (Budbetjänt)
22/2 12:39:35
2
700 kr
22/2 12:39:35
1
800 kr (Budbetjänt)
22/2 12:39:37
2
900 kr
27/2 19:22:47
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oskar Andersson OA
nr 1524 3117
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 15:57:40 | 1 | 800 kr |
22/2 12:39:24 | 2 | 300 kr |
22/2 12:39:24 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
22/2 12:39:34 | 2 | 500 kr |
22/2 12:39:34 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
22/2 12:39:35 | 2 | 700 kr |
22/2 12:39:35 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
22/2 12:39:37 | 2 | 900 kr |
27/2 19:22:47 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 pÃ¥ Ekerö.Läs mer om Oskar Andersson OA
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09